Rozpis Ruské Sibire

19. ledna 2008 22:07 PSOB 158 zobrazení

Vážení prátelé cyklistiky a pekelných závodu Bakov Devils!

Je nám ctí vás již po šesté pozvat na tradicní zimní orientácek horských kol Ruská Sibir! Pro ty jedince, kterí nevedí, oc se jedná, doporucujeme dnes již relativne bohatý archiv clánku z Ruské Sibire minulých let. Už se moc tešíme jednak na pravidelné úcastníky, jednak – doufáme – na nejaké nové tváre!

Protože se jedná už o šestý rocník, pochopitelne nemáme moc slinu pri psaní rozpisu, proto vezte, že níže uvedený text se nápadne podobá textu z let minulých… a vzniká prostým kopírováním 🙂

Co to je Ruská Sibir

Ruská Sibir je orietacní závod jednotlivcu na kole, pricemž pokud by se nekdo vyslovene sám bál, muže vytvorit dvojici s tím, že bude klasifikován oddelene a bez nároku na cenu. Závod je orientacne jednoduchý, protože se jede po predem vytycené trati od kontroly ke kontrole (scorelauf s daným poradím kontrol) s pomerne presným popisem trati (podobný systém jako u kategorie Mrazík v Ruské Rulete). Vzhledem k zimnímu období se pojede zejména po zpevnených cestách v bývalém vojenském prostoru Mimon – Ralsko tak, aby trat byla sjízdná bez velkého slézání z kola (doufejme). Délka trati se bude pohybovat kolem 50km s tím, že podle pocasí muže být jak zkrácena, tak možná i malicko prodloužena – nárocnost by mela být zachována zhruba stejná, jako byla u predchozích rocníku (viz archiv clánku).

Start a cíl závodu bude opet u restaurace “Jizera” v Nové Vsi, která je vzdálena zhruba 2km od Bakova nad Jizerou. Úcastníci závodu dostanou mapu s vyznacením kontrol a popis trati. Startuje se v casových intervalech tak, aby se všichni bezpecne vrátili do tmy zpet (doufejme).

Místo startu najdete snadno. Z námestí v Bakove nad Jizerou se vydáte smerem na Malou Belou, po zhruba 700m prejedete most pres Jizeru, odbocíte doprava smer Belá p.Bez. Po nekolika dalších stovkách metru narazíte na restauraci “Klokocka”, u ní se dáte opet doprava a po cca 400 metrech dojedete do Nové Vsi a soucasne i k místu startu – restauraci “Jizera”.

Casový plán

Sobota 26.ledna 2008
9.30 Prezentace prihlášených v míste startu
9.45 Start prvního jezdce
nekde mezi 15.00 – 16.00 Vyhlášení výsledku

Místo konání Ruské Sibire
Místo startu je u restaurace „Jizera“ v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou

Termín a zázemí

Startovné ciní 100,- Kc a zahrnuje krome obvyklých organizacních vecí (vcetne mapy) drobné obcerstvení na trati (hlavne potrebný caj). Prevlékaní a kulturní vyžití bude možné v sousedním sále. V restauraci je k dispozici za rozumnou cenu co hrdlo rácí. WC je k dispozici, srchy bohužel nikoli.

* Horské, nebo trekové kolo, prilba povinná

* Buzola a mapník (doporuceno, zkušení borci asi buzolu ani nevytáhnou)

* Mobil (je doporucen, ciste pro jistotu)

* Náhradní duše, základní naradí

* Zámek na kolo

* Mapa prostoru Mimon – Ralsko není nezbytne nutná (dostanete na startu kopii), ale muže se hodit

* Zláštní pravidlo: Závodník je povinnen trasu absolvovat bez jakékoli cizí pomoci vyjma pujcení náradí nebo duše pri defektu a jiné poruše (od jiného závodníka ci od poradatelu). Je výslovne zakázáno v prubehu závodu menit kola, prípadne gumy. Úcast doprovodných vozidel je zakázána a trestá se diskvalifikací doprovázeného závodníka. (… Aby nám totiž nejací filutové nemenili gumy podle povrchu dané cásti trati jako na Rallye Monte Carlo…;)

Prihláška je online. Startovné se platí na míste. Soucasne vás prosíme, abyste nám dali vedet, pokud budete prihlášeni a nakonec se rozhodnete neprijet. Moc nám to ulehcí práci a uvolníte tak místo ostatním.

Tuto informaci klidne širte mezi své známé, i když pocet míst je pochopitelne z kapacitních duvodu omezen. Sledujte prosím náš web www.bakovdevils.cz. Prípadné dotazy smerujte na známou adresu bakovdevils@seznam.cz .

Takže nashle 26.ledna 2008!

Vaši Bakov Devils