Světové dny OB aneb World Orienteering Day 2021

20. května 2021 12:50 Jája Němečková 206 zobrazení

IOF vyhlásila WOD na tradiční termín 19-25/5, pak jej se zhoršující C-19 situací přesunula na zářijový týden 8-14/9 a nakonec na základě ohlasů z různých míst zeměkoule platí oba týdny jako časy, kdy je vhodné pod společnou značkou prezentovat orienťák jako moderní, zábavnou a celosvětově rozšířenou aktivitu pro každý věk a kondici.

U nás vzhledem k panujícím opatřením bude zřejmě jarní část jen pro registrované, již aktivní závodníky a na podzim budeme doufat, že nám situace umožní pozvat širokou veřejnost.

V Praze už proběhl Žaket Pražský Pohár Žactva na Kamýku a dva tréninkové závody na městských mapách Folimanka a Krč. Navíc i trailisté nabídli pod touto značkou jeden závod svého virtuálního seriálu. Celková účast kolem 300 orienťáků.

Apeluji na šikovné mladé orienťáky, aby se zamysleli, jak nabídnout O-bludiště nebo malou mapku v okolí své školy a zapojením do této akce na začátku září zahájit svou pořadatelskou kariéru. Doporučuji s kabinetem TV předjednat již v červnu, aby s tím na druhý zářijový týden počítali. Na tisk map určitě finanční prostředky budou a materiály pro vysvětlení OB poskytne svazový sektretariát na Strahově.